KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14481017
nr 1448 1017
Wilhelm von Gegerfelt
(1844-1920), Sverige
Oljemålning, Sydländsk innergård. Signerad, intyg a tergo. Olja på duk, 38x57, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:10:58
14/2 18:15:49
Wilhelm von Gegerfelt
Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt